wszystkie kategorie
Strona główna » Blog » Jaki basen ogrodowy wybrać?

Jaki basen ogrodowy wybrać?

Data dodania: 29-01-2020


 


Basen ogrodowy to najlepszy sposób na żar z nieba, który spływa na nas w letnie miesiące. Sprawia mnóstwo przyjemności, radości, dostarcza wiele zabawy i... szczęścia! Pozwala przyjemnie ochłodzić się podczas wysokich temperatur. Pełni rolę atrakcyjnej strefy komfortu, którą można mieć prywatnie, na co dzień. Decydując się na zakup basenu ogrodowego stajemy jednak przed trudnym pytaniem o wybór odpowiedniego rodzaju i modelu. Na rynku istnieje bardzo szeroka i zróżnicowana oferta basenów, spełniająca oczekiwania i potrzeby większości klientów. Jaki więc basen ogrodowy wybrać i czym się kierować przy jego kupnie? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań.


 

alt

Która firma, Intex czy Bestway?

 

Klienci szukający porady, często zaczynają od pytania: którego producenta wybrać? Okazuje się, że nie ma większej różnicy w jakości oferowanych produktów. Obie firmy posiadają ugruntowaną pozycję na rynku a co za tym idzie szeroką ofertę basenów i akcesoriów zaprojektowanych w przemyślany sposób. Wszystkie produkty spełniają najwyższe wymogi UE w zakresie bezpieczeństwa. Przy wyborze należy kierować się naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Nie polecamy jednak towarów, których pochodzenie jest wątpliwe a jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Z uwagi na bezpieczeństwo, oszczędność czasu oraz pieniędzy wybierz uznanych producentów - Bestway lub Intex.

 

 

Baseny rozporowe z dmuchanym kołnierzem

 

Baseny ogrodowe można podzielić ze względów konstrukcyjnych na rozporowe i stelażowe. Te pierwsze charakteryzują się gumową, trójwarstwową powłoką, której finalny kształt uzyskuje się poprzez nalanie wody w objętości 80% pojemności zbiornika. altNalana woda rozpiera basen od środka utrzymując zaprojektowaną przez producenta bryłę. Przed uzupełnieniem niecki należy napompować kołnierz, który będzie stanowić swojego rodzaju zabezpieczenie przed wylewaniem się wody. Co do rozmiarów to zaczynają się od 183 cm średnicy w najszerszym punkcie niecki a kończą nawet na 549 cm! Baseny rozporowe polecane są szczególnie rodzinom z małymi dziećmi, gdyż nie posiadają twardych, metalowych elementów jak w przypadku basenów stelażowych. Brak stelaża daje również wymierną korzyść w postaci niższej ceny zestawu. Jeśli nie miałeś jeszcze basenu a chciałbyś z pluskiem rozpocząć nadchodzące lato w swoim ogrodzie to rozporowy basen jest właśnie dla Ciebie!
 

Sprawdź produkty w kategorii


 

Baseny stelażowe

 

Baseny na metalowym stelażu cechuje przede wszystkim dużo większa wytrzymałość niż w przypadku rozporowych odpowiedników. altGalwanizowana stal, pokryta proszkowo kilkoma warstwami lakieru jest w stanie utrzymać napór nawet 60 ton wody! Taka konstrukcja pozwala na produkowanie wielkich ogrodowych zbiorników o wymiarach 10 x 5 metrów. Poprawnie użytkowany basen na stelażu może nam służyć ponad 10 lat. Prawdą jest, że rozstawienie takiej konstrukcji trwa dłużej niż w przypadku rozporowca ale posiłkując się prostą instrukcją nawet basenowi laicy zrobią to w ciągu godziny! Producenci, chcąc maksymalnie uprościć montaż, skonstruowali system połączeń, który nie wymaga użycia żadnych narzędzi. W przeciwieństwie do basenów rozporowych, które występują tylko w wariancie okrągłym, tutaj możemy pokusić się również o kształt owalny, kwadratowy i prostokątny. Jeśli chcesz wspólnie pływać nie tylko z rodziną ale także przyjaciółmi, jeśli zależy Ci na najlepszym rozwiązaniu, które wytrzyma co najmniej kilka sezonów to szukasz właśnie basenu stelażowego.
 

Sprawdź produkty w kategorii

 

 
alt
 

 

 

Zestawy basenowe - jak to rozgryźć?

 

Oprócz samych basenów producenci przygotowali dla Państwa szeroką gamę akcesoriów, które poprawią komfort użytkowania, skrócą czas potrzebny na konserwację oraz urozmaicą samą zabawę. Można je kupić jako osobne artykuły oraz w zestawach z basenami, które przygotowaliśmy dla Państwa wygody. Do podstawowego wyposażenia należy zaliczyć: pompy filtrujące (więcej o nich w równoległym artykule), pokrywy ograniczające wpadanie zanieczyszczeń, maty chroniące dno, drabinki oraz zestawy czyszczące. Bez tych dodatków trudno będzie korzystać z basenu a także utrzymać w nim porządek. Oprócz tego w sprzedaży znajdują się dziesiątki innych produktów jak lampy LED, termometry, siatkówki do gry i dużo, dużo więcej. Tylko posiadanie akcesoriów sprawi, że wykorzystamy 100% potencjału naszego basenu.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz
do beztroskiej i bezpiecznej zabawy!
Znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz!
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu