wszystkie kategorie

FAQ

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, oddajemy do dyspozycji dział FAQ z najczęściej zadawanymi pytaniami. Mamy nadzieję, że chociaż w części pomożemy w najbardziej nurtujących kwestiach. Obiecujemy sukcesywnie dodawać nowe zagadnienia! 
Która firma jest lepsza INTEX czy BESTWAY? Nie ma większej różnicy w jakości oferowanych produktów. Obie firmy posiadają ugruntowaną pozycję na rynku a co za tym idzie szeroką ofertę basenów i akcesoriów zaprojektowanych w przemyślany sposób.
Czy konieczne jest używanie chemii basenowej? Dezynfekowanie wody jest niezbędne, by utrzymać ją w bezpiecznej dla naszego zdrowia kondycji. Możesz używać multifunkcyjnych tabletek z chlorem, tabletek tlenowych czy generatora chloru lub/i ozonu. 
Czy zmieszczę basen do samochodu? Jeśli nie jeżdżą Państwo maluchem to tak :) Basen, z akcesoriami, o średnicy 549 cm spokojnie mieści się w kombi. W razie potrzeby można otworzyć zewnętrzny karton i wyjęte elementy ułożyć w bagażniku. Na karcie produktu, w jego danych technicznych, widnieje wymiar opakowania zewnętrznego.
Dlaczego po nalaniu wody wokół basenu zebrała się woda? Ponieważ basen się "poci". Gdy w ciepły dzień nalewamy zimną wodę do szklanki, to z zewnątrz zbiera się woda, która spływa na stół. To samo dzieje się z basenem. Zimna woda + upał = woda pod basenem.
Czy pompa od SPA jest głośna? Jest to kwestia bardzo indywidualna. Producent nie podaje ile decybeli wytwarza działający motor pompy ale na pewno nie jest na tyle głośny, by obniżyć poziom relaksu. 
Jak dawkować sól w basenie przy użyciu generatora chloru? Zaleca się wsypywać około 3kg soli na 1000 litrów wody w basenie. Dosypywanie zależne jest od częstotliwości użytkowania basenu. Generator powinien wyświetlić komunikat o za niskim poziomie soli.
Ile osób potrzeba do rozłożenia basenu? Basen tak jak np. meble zawsze lepiej jest składać w co najmniej dwie osoby. Z mniejszymi basenami poradzisz sobie sam/a. Do największych dobrze mieć 2-3 pomocników. 
Gdzie odbiorę towar osobiście? Swoje zamówienie możesz odebrać osobiście przy ul. Bodycha 37a w Michałowicach 05-816. Punkt odbioru towaru znajduje się na granicy trzech miejscowości - Michałowic, Opaczy-Kolonii oraz Warszawy Ursus.
Jaki basen jest lepszy - stelażowy czy rozporowy? Na to pytanie obszernie odpowiedzieliśmy na naszym blogu, w artykule "Jaki basen ogrodowy wybrać?".
Ile godzin dziennie powinna działać pompa filtrująca? Pompę do basenu powinniśmy dobrać tak, by była w stanie przefiltrować całą wodę w około 3-4 godziny i tyle czasu powinna działać w ciągu doby.
Jaka jest żywotność basenu? Wszystko zależy od tego jak dbamy o basen i jak bardzo jest eksploatowany. Jeśli dokładnie wyczyścimy go po każdym sezonie, złożymy w poprawny sposób i będziemy przechowywać w suchym i w miarę ciepłym miejscu powinien wytrzymać 7 sezonów i więcej. Oczywiście jest to założenie czysto teoretyczne, które nie bierze pod uwagę np. uszkodzeń mechanicznych spowodowanych przez zwierzęta czy warunki atmosferyczne.
Czy można dokupić części zamienne? Tak, choć nie jest ich dużo na rynku. Zdarza się, że posiadamy części ze zdekompletowanych zestawów basenowych bądź np. silnik do pompy piaskowej. Dodajemy te produkty w kategorii "Części zamienne".
Jakie korzyści daje system napowietrzenia od INTEX? Hydro Aeration System poprawia filtrację, cyrkulację i klarowność wody. Zwiększa ilość ujemnych jonów, które działają energetyzująco i relaksująco.
Czy mogę dobrać mocną pompę do małego basenu? Tak, ale zwróć uwagę na kompatybilność podłączeń. Baseny do średnicy 457 cm włącznie mają wyjścia na węże 32 mm z zaciskami. Większe to już 38 mm i nakrętka. Słabsze pompy to węże 32 mm, a mocniejsze 38 mm.
Jak długo zajmuje napełnienie basenu wodą? Dwie godziny lub więcej w zależności od wielkości basenu i ciśnienia wody. 
Kiedy otrzymam swoje zamówienie? Zwykle wysyłamy zamówienie na drugi dzień roboczy lub w dniu złożenia zamówienia. W okresie letnim okres ten wydłuża się do niekiedy 3-4 dni roboczych z uwagi na bardzo duże zainteresowanie ofertą.

Znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz
do beztroskiej i bezpiecznej zabawy!
Znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz!
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu