Baseny warszawa - baseny-warszawa.pl

Artykuły ogrodowe

  • kontakt1
  • 1-platnosci
  • ssl-1

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych

 

Pompy piaskowe

Pompy piaskowe

Chcąc zakupić basen, który będzie w stanie zagwarantować nam czystą wodę bez żadnych zanieczyszczeń, z pewnością obecność pompy stanowi element nadrzędny. Odpowiada bowiem za filtrację wody, dzięki czemu tak jest czysta, zdrowa i przede wszystkim zdatna do użytku. Wybór odpowiedniego tego typu urządzenia z pewnością nie jest zadaniem łatwym. Jedną z kategorii dostępną w naszym sklepie są pompy piaskowe, które cieszą się bardzo dużą popularnością.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Dostępność

 

Czym są pompy piaskowe do basenu?

To nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można w przestrzeni basenowej zagwarantować czystą wodę, w pełni bezpieczną do użytkowania przez zwolenników kąpieli basenowych w ogrodzie. Elementem filtrującym, który stanowi tutaj element nadrzędny, jest piasek kwarcowy lub też szkło, dzięki któremu cała filtracja przebiega szybko, sprawnie i przede wszystkim skutecznie. Pompy piaskowe do basenu są efektywne w swoim działaniu, gdyż cechuje je bardzo prosta obsługa, a do tego również pełna funkcjonalność, czyli kompleksowe zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie.

 

Pompy piaskowe do basenów - automatyczne działanie

Bardzo dużą korzyścią oferowanych pomp jest ich automatyka. Posiadają one w swoich modelach wbudowany timer, co sprawia, że możemy bez żadnego problemu zaprogramować ich czas działania. Poszczególne opcje dają możliwość czyszczenia basenu bez żadnej ingerencji, zmęczenia czy utraconego czasu. My programujemy sprzęt, a pompa piaskowa Intex lub też pompa piaskowa Bestway wykonują pracę za nas.

Jak czyścić pompę piaskową?

W każdym z modeli znajduje się specjalny koszyk, do którego zbierane są wszelkie nieczystości. Wystarczy jedynie po każdym sprzątaniu basenu dokładnie go wyczyścić z zanieczyszczeń i na nowo cieszyć się doskonałym użytkowaniem sprzętu. Jednym z trybów pompy jest "backwash", czyli czyszczenie wsteczne. Odpina się wąż, aktywuje tryb, a zanieczyszczenia znajdujące się w pompie wypływają przez wąż umieszczony z jej boku. W sezonie należy również zakupić piasek do pompy piaskowej i go wymienić. Zarówno czyszczenie pompy piaskowej, jak i wymiana piasku lub szkła to obowiązkowe zadania, dzięki którym nasze urządzenie będzie działać bez zarzutu.

 

Wybór odpowiedniej wydajności

W ofercie naszego sklepu znajdują się pompy o różnej wydajność i w zależności od wielkości basenu taki też model należy wybrać. Na przykład, pompa piaskowa mająca wydajność 7900 litrów na godzinę doskonale sprawdzi się do basenu średniego. W małym nie wykorzystamy w pełni jej możliwości, w dużym może natomiast okazać się niewystarczająca.

Jeśli chcemy cieszyć się czystą wodą, bezpieczną w codzienny jej użytkowaniu, na pewno obecność pompy piaskowej stanowi ważny element. Nasza propozycja to model, który na pewno okaże się doskonałą inwestycją na długie lata.